محل تبلیغات شما

اسدالله علم نخست وزیر رژیم پهلوی در زمان واقعه15 خرداد 1342 می باشد.

در جلدهفتم کتاب یادداشت های اسدالله علم که مربوط به سال 46 می باشد ، علم در چند جا اشارهای به شجاعت و قاطعیت خود در سرکوب قیام 42 می نماید . به آن افتخار می کند و آنرا باعث نجات شاه و مملکت می داند .

بیچاره نمی دانست و عمرش کفاف نداد که ببیندقیام 15 خرداد 1342 ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) تبدیل به طوفانیخواهد شد که در سال 57 دودمان ظلم و جنایت رژیم پهلوی و همه درباریان را به بادخواهد داد . اسدالله علم در زمان نوشتن این خاطرات وزیر دربار حکومت طاغوت بودهاست .

15-3-46 - دوشنبه

از 15 خرداد خاطره دارم و آن شروع جنگ ها ومرتجعین با دولت من یعنی در حقیقت با رفورم های شاه بود . شاه پشتیبانی بزرگی ازمن کردند و من هم بی رحمانه آن ها را در هم کوبیدم . اما کار دو سه روزی طول کشید. بعد که تمام شد به درگاه خدا استغاثه کردم که مرا از ناراحتی وجدانی خلاصی بخشیدزیرا آن بیچاره ها که کشته شده اند در حدود صد نفر و دویست نفر هم زخمی شدند . بهقول حسن تقی زاده لعنتی آلت فعل بودند و تقصیری نداشتند .

6-11-46 – جمعه

مصادف با سالروز رفراندوم بهمن 41 است . ولی چهصدماتی کشیدیم . لامذهب شورید . از خودم راضی می شوم که مجری با قدرتش شدم واز هیچ نهراسیدم . شریف امامی نخست وزیر قبل از امینی با کشته شدن یک نفر ازمعلمین جا خالی کرد .

2-12-46 – چهارشنبه

در پی اعتراضات دانشجویی در دانشگاه شیراز –دستورات شدید برای برخورد دادم . گفتم نترسید مسئولیت با من . یک غائله مملکتی رادر 15 خرداد دفع کردم یک دانشگاه را به آسانی می توانم آرام کنم . باید قاطع عملکرد به هر کجا بخواهد برسد . جریان را به شاهنشاه گزارش کردم . 

بزرگترین عملیات استشهادی

توفیق - توسل - مجاهدت - استقامت - پیروزی

یاداشت های اسدالله علم-1

خرداد ,علم ,اسدالله ,نفر ,هم ,– ,15 خرداد ,اسدالله علم ,را به ,خرداد 1342 ,می باشد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Cheap NFL Football Jerseys - 60% off & Free Shipping مرکز تخصصی طراحی ست اوراق اداری عزیزان من My Memento ♥ مشارکت در ساخت مشهد ، سایت ایمان تیزرو ، www.imantizro.ir پرتال جامع Carol's site عربی متوسطه اول (عارفی) مدیریت خانواده ناحیه 2 کرمان glisdeslizi